Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Ülkü Ocakları Esenler İlçe Başkanı Halil Aktaş son zamanlarda Türkiye gündemine oturan nitelikli okullar hakkında bir basın açıklaması yayınladı.
Basın açıklamasında Aktaş, Esenler ’e neden sadece bir okulun nitelikli olması kararının alınmasını ve o okulunda sadece kız imam hatip okulunun olmasını, eşit bir dağılımın olmamasını eleştirdi.
Paylas
Ülkü Ocakları Esenler İlçe Başkanı Halil Aktaş
Son zamanlarda Türkiye gündemine oturan nitelikli okullar hakkında bir basın açıklaması yayınladı.
Basın açıklamasında Aktaş, Esenler ’e neden sadece bir okulun nitelikli olması kararının alınmasını ve o okulunda sadece kız imam hatip okulunun olmasını, eşit bir dağılımın olmamasını eleştirdi.
Halil Aktaş basın açıklamasında; ‘’Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan nitelikli okullar kılavuzu çocuklarımız üzerinde kaygıya sebep olmuştur. Nüfus ve mezun öğrenci sayısı Esenler ilçesinden çok az olan ilçelerde dahi 3-4 nitelikli okul seçilmişken, bizim ilçemizde sadece Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi seçilmiştir. Derece bazında ciddi puanlar alan erkek öğrencilerimiz iki katı mağdur edilmiştir. Öğrenci seviyesine göre yapılan sınıf ve okul dağılımları verimi her zaman arttırmaya sebep olmuştur. Farklı seviyelerdeki öğrencilerin bir arada oluşu öncelikle idare ve yönetimin işini zorlaştıracaktır. Anlatım ve becerilerin karşıya aktarımı güçleşecek ve başarı yüzdesini etkileyecektir.
Gerek dershaneye giderek, gerekse özel ders alarak 8.sınıfta sınava hazırlanıp belli bir dilime gelen, lise öğrencilerimizin de kazanılmış haklarına itibarsız yaklaşılmıştır.
Ebeveynler, öğrenciler ve eğitimciler bunun yanlış bir seçim olduğu konusunda hemfikirdir. Diğer ilçelerde seçilmesi gereken okulların olduğu düşünülürken,  Esenler ’e ayrı bir üvey evlat muamelesi yapılarak tek lise ve kız lisesinin seçilmiş olması geleceğin teminatına destek, hizmet ve emek veren biz Esenler Ülkü Ocakları’nı da tedirgin etmiştir. Nasıl? Neye göre? Şartları Nedir? Sorularının cevaplanmadığı nitelikli okul kılavuzunun tekrar incelenmesinin gerektiğini düşünüyoruz.
Esenler Ülkü Ocakları olarak talebimiz sadece öğrenci menfaatinin ve geleceğinin garantisi verilen bir seçim yapılmasıdır. İlçe olarak en az üç Anadolu Lisemizin nitelikli seçilmesi ve sınava tabi tutularak eğitilmesi milletimiz ve vatanımız için hayırlı olacağının kanaatindeyiz.
Karar alanların titreyip kendine dönmelerini, gelmiş geçmiş en büyük gençlik hareketinin dikkate alınması ve gençllik için en makbul kararların verilmesi en büyük temennimizdir.’’
 Dedi.
Haber:Esra KOCAMAZ
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-04-2018 10:39 - 24834 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®