Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Cemal Kaya’dan sabah kahvaltısı
CHP Esenler İlçe Başkanı Adaylarından Cemal Kaya, düzenlediği bir organizasyonla Esenler Kültür Merkezinde bir kahvaltı verdi. Çok sayıda Partilinin katıldığı davette bir konuşma yapan Kaya, rakibine gönderme yaparak,“Üç meclis üyesini ikiye düşüren İlçe başkanını ve ekibini anlamakta zorlanıyorum” dedi.
Paylas

Cumhuriyet Halk Partisi Esenler İlçe Başkan Adaylarından Cemal Kaya, seçime bir gün kala partililere bir kahvaltı verdi.

Esenler Kültür Merkezinde düzenlenen kahvaltıya çok sayıda partilininkatıldığı görüldü. Kaya katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada BülentÜtebay yönetimine eleştirilerde bulundu.

Ütebay yönetiminin başarısız olduğunu belirten Cemal Kaya’nın açıklamaları şöyle:

“Değerli partili arkadaşlarım. Uzun yılların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazandık. Bu zafere imza atan Sayın Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Evet, ortada büyük bir başarı var ama yerelde benzer başarıyı gösteremediğimiz de ortada.Bizlere yerelde bu başarıyı yaşatamayanlara bir şeyler söylemek gerekiyor. Söylenmesi gerek en büyük sözü  de delegelerimiz olarak 22 Aralık 2019 günü yani yarın yapılacak olan kongremizde sizlerin söylemesi gerekiyor. Söyleyeceksiniz, bunu biliyor ve inanıyorum.

Değerli arkadaşlarım, yerelde İstanbul’un en az oy alan ve büyük  oy kaybı yaşayan ilçe olduğumuzu hemen hepimiz biliyoruz. Bu gidişattan bir çıkış yolu bulmalıyız. Bakınız, CHP Esenler Belediyesinde 3 meclis üyesi ile temsil edilirken mevcut ilçe yönetiminin başarısızlığı sayesinde bu sayı 2’ye düşmüştür.

Buna rağmen sayın ilçe başkanının ve ekibinin %16 oy ile övünmelerini doğru bulmuyorum ve bunu küçük hesap ve küçük düşünce olarak görüyorum.

Oysa başarı, %16 değil, başarı oylarımızı  %30’lara 40’lara çıkarmaktır, yerinde saymak ne zamandan beri başarı olarak görülmektedir?

Biz bu yanlışları, biz bu başarısızlığı söylemeyelim de neyi söyleyelim? Bu seçim sonuçlarını incelediğimizde, hiçbir CHP’linin kabullenemeyeceği sonuçlar yüreğimizi acıtıyor.

Değerli arkadaşlarım, 2018 yılı seçimlerinden 31 Mart 2019’a kadar oy oranlarımız hep düşmeye devam etti.

 

İlçe Başkanı ve yönetiminin bu eksikliklerini, başarısızlıklarını anlatmayalım mı?” şeklinde konuştu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
21-12-2019 18:10 - 19104 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®