Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Din görevlilerinden 3 bin 500 dolara sahte seyitlik belgesi
Saygı Öztürk, "Şanlıurfa'da bazı din görevlileri 3 bin 5 bin dolara Peygamberimizin soyundan geldiğine ilişkin sahte ‘Seyit'lik belgesi şeceresi düzenliyor." dedi.
Paylas

Sözcü yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında Şanlıurfa'da bazı din görevlileri 3 bin 5 bin dolara Hz. Muhammed'in soyundan geldiğine ilişkin sahte ‘Seyit'lik belgesi şeceresi düzenlendiğini yazdı. 

Saygı Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şöyle oldu:

TARİH 30 KASIM 1925

Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair  677 sayılı Kanun 30 Kasım 1925 yılında kabul edildi, 13 Aralık 1925 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. Bunun için hapis ve para cezaları getirildi. Ama günümüzde sanki tarikatlar yasak değilmiş gibi faaliyetlerini sürdürüyor. Mahkeme kararıyla terör örgütü sayılan Fethullahçılardan sonra, şu anda en gözde tarikat Menzilciler. Diyanet İşleri Başkanlığı halkı aydınlatma görevini demek ki tam anlamıyla yerine getiremiyor ki, tarikatlara, cemaatler yönelim var. Cemalettin Kaplan da Fethullah Gülen de diğer tarikat liderlerinin de hep Diyanet'in boşluklarından yararlandığı anlaşılıyor.

BİR MEKTUP

Okuyucularımızdan gündemdeki Menzil'le ilgili ilginç iletiler geliyor. Yılmaz T.'nin iletisini okuyalım:

“İlk kez 1998 yılında eşimle Menzile gittik. Oraya gelen insanlara ‘hizmet' diye tarlalarda ırgat gibi iş yaptırıyorlar. Ben de lokantada çalıştım. Eşim çok kitap okuyan, sorgulayan biridir. Bir daha Menzil'e gitmememizi söyledi. Gerekçe olarak da ‘Şeyhin ailesi ziyarete gelen kadınlara hizmet yaptırıyor, kendileri hiçbir iş yapmıyor. Niçin öyle yaptıklarını sorduğumda, onların nefislerini yendiğini, bizlerin de yenmemiz için çalıştırıldığımızı' söylediler.  İkincisi dedi ‘Orada bir havuz var, orda çocuklar yıkanıyorlar, aynı zamanda ziyarete gelenlere yedirdikleri çorba kaplarını o havuzda yıkıyorlar. Soru sordum, ‘Burada soru sorulmaz, teslim olacaksın' dediler. Bir değerli hocama, Menzil hakkında ne düşündüğünü sordum. ‘Onlar Seyit değil' dedi. ‘Nerden biliyorsun?' dediğimde, arşivlerde çalışan bir tanıdığı olduğunu ve arşivden incelediğini söyledi.”

MERKEZ: ŞANLIURFA

Şanlıurfa'da bazı din görevlileri 3 bin 5 bin dolara Peygamberimizin soyundan geldiğine ilişkin sahte ‘Seyit'lik belgesi şeceresi düzenliyor. Mısır'dan bu belgeyi alanların faturası ise daha kabarık. 50 bin dolara daha kapsamlı Peygamber soyundan geldiğine ilişkin şecere hazırlanıyor. Seyyidler ve Şerifler Kültür Araştırma Derneği Başkanı Hüseyin Zerraki, “Sahte, 10 binden fazla seyit var. Gerçek seyidlerin kaydı İstanbul Müftülüğü arşivindedir” diyor ve sahte şeyhlere, seyidlere “Dikkat” diyor.

Gerçek Seyitlik Belgesi

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-10-2020 20:17 - 8072 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®