Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Künye Sitene Ekle Tüm Yazarlar
Mahmut Balcı Vefat Yıldönümünde Anıldı.
Eğitimci yazar Mahmut Balcı vefatının birinci yıldönümünde Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Önden Gidenler’ programında anıldı.
Paylas

Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde yapılan anma programında öğrencileri tarafından Balcı’nınhayatı, çalışmaları, yayıncılık geçmişi ve eğitimci yönü ele alındı.

Moderatörlüğünü Asım Gültekin’inyaptığı program Mahmut Balcı’nın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı.

İbrahimTurhan Lisesi öğrencileri Çağla Katılmış Mahmut Balcı’nın özgeçmişini paylaştı. Burhan Canlıtarafından yayıncılık hayatı ve kendi kitaplarından bahsetti. Hamza Erdal öğretmen olarak MahmutBalcı’yı, öğrencileriyle iletişimini anlattı. Salondan öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşenprogramda öğrencilerinin gözünden Mahmut Balcı konuşuldu.

Dostları Muhlis Lortoğlu, Mehmet Ali Genç Balcı’nın Erzurum günlerinden, kendilerinde veçevrelerinde bıraktığı izlerden bahsettiler.

Meslektaşı ve bir dönem beraber çalıştığı arkadaşı MustafaSalman da okul günlerinde nasıl bir öğretmen olduğundan bahsederek anılarını paylaştı.

Ailesinden Taha Balcı, Furkan Balcı babalarının kendileri için ne anlam ifade ettiğini, aileiçerisinde nasıl bir baba, örnek olduğunu anlattılar. Eşi Gülseren Balcı ise hayat arkadaşının nasıl birdünya görüşü olduğundan, hayatı nasıl yorumladığından bahsetti.

Mahmut Balcı 11 Ocak 2019 tarihinde Esenler Mimar Sinan Camii’nde geçirdiği kalp krizisonrası hayata veda etmişti. İbrahim Turhan Lisesi öğretmenlerinden olan Mahmut Balcı BireyYayınları’nın kurucusuydu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-01-2020 09:42 - 19848 Okunma
Oy Kullan Sonuçlar
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda Site Haritası
 
Esenlerin Güçlü Sesi - Tüm hakları saklıdır 2014 ®